RSS

25.05.2009

Gezi:)

Çarşamba günü çantalarımızı hazırladım, Perşembe sabahı kahvaltıdan sonra yola çıktık. Öğleden sonra Hollandaya bizim Teyze kızının evine vardık. Bizim Teyze kızı benden büyük olduğu için ben ona Teyze derim. Teyzemin iki oğlu ve bir kızı var. Hepside evlendi ve çoluk çocuk sahibi oldular. Neyse biz biraz atıştırıp, çayımızı içtikten sonra, ben zaten arabada gelirken oturmaktan sıkılmış olduğum için, teyzemin büyük oğlu, eşim ve ben çocukları da alarak biraz gezmeye çıktık. Onların oturduğu Kasaba o kadar sakin, yürüyüşe o kadar elverişli ki, insanın yürüdükçe yürüyesi geliyor.

Biz geze geze bir çocuk parkına geldik, orada bizim ihtiyar delikanlılar otururken, küçük cadıyla ben kaçmaca, kovalamaca oynadık. Epey oynadıktan sonra acıktığımız aklımıza geldi ve biz evin yolunu tuttuk. Eve geldiğimizde sofra hazırdı, hemen sofraya oturup teyzemin pişirdiği nefis yemekleri yedik. Yemekten sonra teyzemin büyük oğluna, „Haydi yürüyüşe gidiyoruz!“ dediğimde, küçük kardeşine dönerek, „Ablamı gezdirme sırası sende!“ deyince, beni bir gülmek tuttu ki sormayın . Bu iki kardeşler zaten değme Komedyana taş çıkartırlar. O an kendimi, gezdirilmesi gereken, çişe çıkarılan köpekler gibi hissettim, eğer köpek olsam ve bunların beni gezdirmelerini beklesem, ortalığı batırmak işten değil, tembel kazıklar nolcak:)

Halime acıyan eşim, beni gezdirmeye razı oldu;) Bizde ele ele verip çarşı içine gittik. Niyetimiz birer kahve içip dönmekti. Cafelerin yanına varınca, bir dondurmacı gördük, dondurmacının önündeki bütün masalar doluydu, masaların dolu olmasını bırak, sıra dükkanın içinden 10 metre dışarıya taşmıstı. Bizde kahveden vazgeçip, eğer bu kadar sıra varsa, vardır bunun bir hikmeti diyerek sıraya girdik.

Ìçeriye girdiğimizde ne görelim, envai çeşit dondurmalar, rengarenk ve hepsi birbirinden güzel görünüyorlar. Eşim dururmu, o zaten bir dondurma canavarı, hemen kendine ve bana birer top dondurma aldı, dondurmalar o kadar lezzetliydi ki, hangi çeşit olduğunu bir defa yalamayla çözebilirsiniz. Biz dondurmalarımızı yiyerek eve geldik ve o geceyi sohbetle noktaladık.

Cuma günü bizim Hollanda sınırına yakın oturan öbür kuzenimizi ziyarete gittik cümbür cemaat. Maksadımız hem kuzenimizi görmek, hemde onun Türkiyeden ziyarete gelen babasına bir hoşgeldin demekti. Kuzenim bizleri görünce çok sevindi ve biz orada çok eğlenceli ve bol kahkahalı bir gün geçirdik. Akşam olunca amcamızı arabaya atıp, Hollandaya kaçırdık, kaçırdık ki Amcamız bir kaç günde bizimle kalsın. Amcamız bu kaçırılmadan çok memnun oldu:)

O gece ben kuzenimin bana hazırladığı sürprizden habersiz mışıl mışıl uyudum:)

Cumartesi ve Pazar günü yaptıklarımızı da yarın anlatayım:P
Yukarıdaki resimdeki tatlı cadı da, teyzemin beş haftalık en küçük torunu:)

12 Kişi ses vermiş:

ŞANSLI dedi ki...

Devamını bekliyorum.Zevkle okudum.
Bebişde çok tatlı. Maşallah:)
İyi geceler.

tutsak dedi ki...

Sen gez bakalım oralarda. Dondurmalar ye bize yollama.:) Umarım dinlenmişsinizdir. Buralara yolunuz ne zaman düşecek???

öykü dedi ki...

Ya Belgıncım
cok cıddıyım ben onu ( yukardakı resım )
oyuncak bebek sandım:))
masallah:)

Ateş Böceği dedi ki...

Ohh valla belgin Hanım anlatın böyle insanları çalışmamaya özendiriyorsunuzkıskançlıktan çatladım ( hıh )

Adsız dedi ki...

Allah bağışlasın ablacım bebişi.bakıyorumda eglenmıssınız baya.akraba zıyaretı ,yuruyus,yemek,dondurma,keyıflı sohbetler...super vallahı.devamını beklerız.hep mutlu gunler gecırmen dılegıyle.

Belgin dedi ki...

Sanslim, tesekkür ederim, bebis gercekten cok tatli:))

Canim Abim, ben bir Türkiyeye geleyim, söz sana kocaman bir dondurma:))

Öykücüm, bebis gercekten oyuncak bebek gibi, o kadar tatli ki, sen birde onun emzigini tutusunu görsen, iki eliyle sariliyor emzigine:))

Ates böcegim, canim benim, kiskanma sen, bir dahaya senide götürürüm olur biter:))

Dolunayim, noldu, hani okumuycaktin:))

Valla bana cok iyi geldi dört gün kudurmak, size de tavsiye ederim:))

Sevgilerimle canlarim:)

beenmaya dedi ki...

kocaman ve keyifli bir aile macerası okuyoruz sanırım :)))

Prima Rima dedi ki...

Oh güzel güzel gezmeler, yürüyüşler, halis mulis nefis dondurmalar, 5 haftalık bebek kokusu, bundan iyisi nedir?

özlem dedi ki...

Ne güzel sen
in yerine ben seviniyorum Belgin'ciğim:))

Belgin dedi ki...

Mayam:))

Ebrucum, dur daha bitmedi, daha güzelleride bu gün aksama:))

Sevin Özlemim sevin, mutluluk paylastikca cogaliyor, ne güzel:))

Haşim A. dedi ki...

Ne tatlı bir şey o öyle. Canım benim allah bahtını, şansını açık etsin...

Belgin dedi ki...

Sevgili Hasim, hosgeldin, o cok tatli bir cadi:)

Allah hepimizin cocuklarini bagislasin, onlar saglik ve sihhat versin:))

Sevgilerimle

Yorum Gönder

Kaynayan Kazana sizde bir şeyler atın:)